Piotr Kaczkowski - minimax pl Jarocin 2007
Premiera 3 września 2007

1. polak rusek i niemiec -To nie my
2. Miasto - Ten świat
3. Lustro - Taki jak ty

4. Manchester - Do gwiazd
5. Be Free - Kopernik
6. Time To Express - Tysiąc nowych dni
7. Jitter - Stigmatize
8. Dr Lecter - Wydostać
9. Core Xolio - Prison
10. Babilon - Bambosze
11. 336 miejsc - Pętla
12. Napszykłat - Fajny
13. Negradonna - Makbet
14. Manescape - Antiluna
15. Lemon Dog - Modlitwa
16. SKUUD - Uciekaj moje serce
17. Kumka Olik - Koduję
18. Vitamina - Ustrój
19. Jeźdzcy Ciemności - Lokomotywa cz. I Preludium
20. Division By Zero - Your Salvation

Jestem jednym z czterech dziennikarzy muzycznych, którzy przesłuchiwali zgłoszenia konkursowe do festiwalu Jarocin 2007. Każdy z nas po zapoznaniu się z kompletem 226 nadesłanych płyt miał zgłosić organizatorom po 5 swoich "wyróżnień". Trudne zadanie, tym bardziej, że słuchając tych płyt wynotowałem sobie prawie 70 ciekawych utworów. Pomyślałem wtedy, szkoda by przepadły, zanim jeszcze miały szanse być usłyszane przez większą grupę odbiorców. Gdy już po ogłoszeniu wyników konkursu odtwarzałem je w audycji Minimax nadawane spod jarocińskiej sceny mój pomysł zestawienia kolejnej płyty entuzjastycznie poparli słuchacze.

Poszedłem przetartą ścieżką serii płyt minimax pl. Kosztuje więc tylko to co kosztować musi: mastering, projekt graficzny, papier i druk książeczki, glassmaster, tłoczenie, pudełko, konfekcjonowanie, dystrybucja, prawa autorskie ZAiKS, podatek VAT, detaliczna marża sklepowa. Wytwórnia obiecała zrezygnować z zysku, ja zrzekłem się honorarium. By utrzymać sklepową cenę nie przekraczającą 15 złotych artyści zgodzili się na użyczenie utworów za jednorazowe honorarium 50 autorskich płyt za umieszczenie nagrania na płycie.

Cieszę się, że wśród 20 proponowanych zespołów oprócz laureata Jarocina 2007 [Napszykłat] i wyróżnionych [Kumka Olik, Lustro] pojawiają się wykonawcy, którzy dopiero przed sobą mają ten pierwszy schodek prowadzący na dużą muzyczną scenę.

Piotr Kaczkowski
3 września 2007


Powrót na stronę główną minimax.info Powrót na stronę główną minimax pl